Opvisning 2019 - Oversigt over vagter
 
 
Fredag den 22. marts

Redskabsflytning - Mødested Bagterp Hallen kl. 17
8 personer: Lone Christensen, Christine Øster, Peter Green, Erik Lilholt, Trine Torp, Søren Rusbak, Jeppe Rusbak, Thomas Jørgensen

Redskabsflytning - Mødested Vendia Hallen kl. 18
6 personer:  Helle Green, Helle Hjorth, Mikkel Smith, Dagmar Vase, Maike Dalsgaard, Sara-Sofie Nørlund, Jan Skov, Laust Orleman

Oppyntning - Mødested Vendia Hallen kl. 
Sofie Egholm, Christina Foss-Juul, Ann McIlargey, Vibeke Hansen, Cecilie Falsig, Frederikke Lilleheden, Maria Jürgensen

Klargøring af Vendia Hallen (sedler, skilte mm.) - Mødested Vendia Hallen kl. 18
Kristiane Stevns, Mai Nielsen, Caroline Hedegaard, Louise Jensen, Mille Vejen

Der vil være aftensmad i Vendia Hallen kl. ca. 19.30, hvor vi håber at være færdige på opgaverne, ellers fortsætter vi efter maden.

 
Lørdag den 23. marts

Førstehjælpere (1 person pr. vagt)
Kl. 08.30-13.00: Christina Andersen
Kl. 13.00-17.00: Helle Hjorth
Kl. 17.00-21.00: Helle Pedersen

Programsalg (4 personer pr. vagt)
Kl. 07.30-10.00: Thomas Jeppesen, Charlotte Nielsen, Sofie Egholm, Lone Christensen
Kl. 10.00-12.30: Helle Green, Trine Norwell, Nikka Jensen, Charlotte Nielsen
Kl. 12.30-15.00: Hedvig Felvang, Michael Felvang, Louise Hviid, Marcus Hesselholt
Kl. 15.00-17.30: Kristiane Stevns, Ida Stevns, Christina Foss-Juul, Anne Møller
Kl. 17.30-20.30: Maibrit Brinkman, Frederikke Brinkman

Redskabsområdet: (6 personer pr. vagt)
Ansvarlig:
Maria Fonseca Jürgensen (10.30-11.30: Julie Isaksen - 11.30-12.30: Søren Rusbak)
Kl. 08.30-11.00: Julie Kongerslev, Cecilie Larsen, Janelle Mikkelsen, Minna Flyvholm, Lærke Poulsen, Mathias Bagge
Kl. 11.00-13.00: Søren Rusbak (11.30), Jeppe Rusbak (11.30), Zara Frandsen, Liv Bermann, Selma Rask-Bressum
Kl. 13.00-15.00: Søren Rusbak, Jeppe Rusbak, Jennifer Sloth, Emma Kanstrup, Julie Isaksen
Kl. 15.00-17.00: Maj Nielsen, Louise Jensen, Caroline Hedegaard, Emma Kanstrup, Julie Isaksen, Emma Hedemann
Kl. 17.00-19.00: Cecilie Simonsen, Laura Tøttrup, Alexander Skov, Benjamin Skov, Nanna Melchiorsen
Kl. 19.00-21.00: Julie Isaksen, Emma Kanstrup, Alexander Skov, Benjamin Skov

Speaker (1 person pr. vagt)
Kl. 08.30-13.40: John
Kl. 13.40-17.25: Pernille Skov
Kl. 17.25-21.00: John

Musik (1 person pr. vagt)
Kl. 08.15-11.30: Frederikke Lilleheden, Cecilie Falsig
Kl. 11.30-14.00: Mette Moesgaard
Kl. 14.00-16.30: Mette Moesgaard
Kl. 16.30-19.00: Trine Torp
Kl. 19.00-21.30: Trine Torp

Der vil være mad og drikke til alle, der hjælper med vagter - ”madbillet” afhentes i programsalget ved den lille indgang og indløses i cafeteriet.


Søndag den 24. marts

Programsalg (4 personer pr. vagt)
Kl. 09.00-10.30: Pia Hedegaard, Christian Tanbæk, Christian Dalsgaard, Hanne Dalsgaard
Kl. 10.30-11.30: Cecilie Falsig, Frederikke Lilleheden, Pia Hedegaard, Michael Cavallius
Kl. 11.30-12.30: Majken Sundby, Sigurd Sundby, Kristiane Stevns, Lone Christensen
Kl. 12.30-13.30: Erik Lilholt, Majken Sundby, Sigurd Sundby
Kl. 13.30-14.30: Amalie Lilleheden, Mathilde Frost, Erik Lilholt, Majken Sundby

Speaker (1 person pr. vagt)
Kl. 09.45-11.00: Susan Tøttrup
Kl. 11.00-12.30: Susan Tøttrup
Kl. 12.30-14.00: Susan Tøttrup, Frederikke Lilleheden
Kl. 14.00-15.15: Susan Tøttrup
(Søren Rusbak vil gerne afløse hvis der er brug for dette)

Musik (1 person pr. vagt)
Kl. 09.45-11.00: Lone Hanseno
Kl. 11.00-12.30: Lone Hansen
Kl. 12.30-14.00: Cecilie Falsig
Kl. 14.00-15.15: Trine Torp

Der vil være mad og drikke til alle, der hjælper med vagter - ”madbillet” afhentes i programsalget ved den lille indgang og indløses i cafeteriet.
Bagterp Idrætsforening | Fuglsigvej 52 | 9800 Hjørring